Stiklo paketai

Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios kyla poreikis senus langus keisti naujais - siekis užtikrinti būsto šildymo ekonomiškumą ir apsaugoti namus nuo triukšmo. Todėl renkantis langą ypač svarbu atkreipti dėmesį į šiluminės varžos charakteristiką. Lango šiluminę varžą veikia du pagrindiniai gaminio elementai: profilis (rėmas) ir stiklo paketas. Pastarasis sudaro didžiausią lango ploto dalį, todėl norint, kad langas sulaikytų triukšmą bei šilumą - stiklo paketą patariama rinktis itin kruopščiai.

Stiklo paketai susideda iš dviejų ar trijų hermetiškai sandarių stiklų, o tarpai tarp jų pripildomi sauso oro arba argono dujų. Argonas pagerina ir šilumines ypatybes, ir garso izoliaciją.

Selektyvinis stiklas

 

tai stiklas, padengtas plonu, plika akimi beveik nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, turinčiu ypatybę atspindėti šiluminius spindulius. Stiklo paketas su naujos kartos minkšto padengimo selektyviniu stiklu išleidžia į lauką maždaug tris kartus mažiau šilumos negu paprastas stiklo paketas (1,1 W/m²k ir 2,8 W/m²k). Taip vienas kvadratinis metras selektyvinio stiklo, palyginti su paprastu paketu, per šildymo sezoną sutaupo apie 150 kWh šilumos energijos. Vadinasi, palyginti su paprastu, stiklo paketas atsiperka per 1-2 sezonus.

Dar pažangesnis stiklo paketas, turintis du selektyvinius stiklus ir vieną paprastą (dviejų kamerų). Jo šilumos laidumas yra 0,7 W/m²k. Tačiau, įvertinus tokių paketų kainas, jų atsipirkimo laikas sudaro apie 10-15 metų (jei šildoma elektra, 7-10 metų). Atsižvelgiant į šiuolaikinių technologijų kaitos dinamiką, vargu ar verta dėmesio investicija, kuri atsipirks per tokį ilgą laiką. 

 

tl_files/tedis_files/Langai/Stiklo Paketai/VienkamerinisStiklas.jpg 

Vienkamerinis stiklo paketas

tl_files/tedis_files/Langai/Stiklo Paketai/Dvikamerinis Stiklas.jpg

Dvikamerinis stiklo paketas

 

© 2009 „Tedis“, UAB. Sprendimas: adStudio. Seo.